Endelig starter høstjakten etter sjøens kardinal og du har kun to intense måneder på deg, fra Svenskegrensen til Vestlandet, resten av landet kan fiske ut året.
Har du husket å registrere deg på fiskeridirektoratets side?

Alle som skal fiske hummer må registrere seg, også de som var registrerte i fjor. Registreringen gjelder bare for inneværende år, men deltakernummeret blir gjenbrukt. Både fritidsfiskere og yrkesfiskere skal registrere seg.
Agnet er sikret og vi er registrert på fiskeridirektoratets side
Teinene ligger tett i tett og alle venter spent på om de er en av de heldige som har funnet den beste Hummer plassen i år. Fredag kl 08:00 er det formelt igang og snart er hele Instagram full av bilder fra fritidsfiskere og venner som har fått en eller flere av det rette slaget.
Viktig; Her må du ta hensyn til minstemål, hummer som er mindre enn 25 cm må du sette ut i sjøen igjen!
Krav til tegner
Hummer kan kun fanges med teiner tilpasset hummerfiske. Får du hummer med annet redskap må du sette hummeren tilbake i sjøen. Teiner brukt i hummerfiske må ha nedbrytbar bomullstråd og merking av vak.
Rømningsveien må være minst 60 millimeter og plasserte nede på bunnen slik at hummer under minstemål lett kan ta seg ut. Samtidig må ikke åpningene være lenger nede enn at det er fri passasje gjennom når redskapet står i sjøen.