FG-Racing, Norges importør av de Finske båtmerkene Sargo og TG, har nylig inngått avtale med den Nordnorske båtforhandleren.
Frode Gamlestøl hos FG-Racing er særdeles fornøyd med den «forlengede arm» i Nord. At de i tillegg er merkeverksted for Volvo Penta er et stort pluss, forteller han til Baatsans.no.
Firmaet fra Naustdal kan se tilbake på 2020 som et meget godt år. En omsetning på over 90 millioner i form av egen solgte båter er fantastisk, og tar de med seg bruktbåter de har meglet for kunder vipper salget over 100 millioner med kun 3 stk. ansatte.
I nord kan også Steve Nygård forteller om tidenes år for Harstad Marina, som for øvrig kan feire 10 års jubileum i år. Vi har hatt en økning på 30% og får en omsetning i 2020 på 35 millioner kroner. Det er nesten fælt å måtte si det, men Korna har hatt en veldig positiv innvirkning på vår bransje. Det at nordmenn feriere i Norge gjør til at vi selger veldig mye båt.
Harstad Marina har lengre historie enn de siste 10, men med de eierne som sitter idag er det jubileumsår. De har bygget sten på sten for å den solide og sunne bedriften de har i dag. Dialogen med FG-Racing har vart i snart 2 år, men nå følte de tiden var inne for å satse mer på større båter. Vi har fra før, i stor båt segmentet, det norske båtmerke Saga. Saga Boats har også gjort det svært bra i 2020.
Når det gjelder Sargo og TG har ryktet allerede spredd seg, og vi har fått god respons på vår nye forhandlerstatus. Jeg regner med vi snart har et salg, forteller Nygård.
Han er optimistisk for merkene, som han mener er de beste for denne delen av kysten.
– Her i Nord kan vi ha det som på Vestlandet, ganske så tøffe værforhold og vi har brukere med høye krav til ytelse og kvalitet.
Pr. i dag har de to demobåter på plass, en 25 foter og en 31 foter, og de forventer en 28 foter etter påske. Når det ikke blir båtmesser med det første kan det være smart at det er litt forhandlere og båter spredd langs den lange kysten vår.
Det er full fart hele året hos Harstad Marina som har mange proffkunder i tillegg til private. Med verksted, mobilkran og salg blir det nok en travel ny båtsesong for de 7 ansatte bedriften består av i dag.