Båten ble presentert i høst, og er en spennende nyhet fra verftet som helt klart vil treffe det norske markedet godt.
Da er vi igang med å presentere ferske båtnyheter som vi vil se i Norske farvann båtsesongen 2022.
Med SR28 CC tar Windy opp konkurransen mot Axopar 28, Nimbus W9 og Hydrolift sin X serie, båter som har slått veldig godt an.
Ved første øyekast, ser vi at de har truffet godt med linjene og SR28 CC er vi ganske sikker på har Windys premium sjøegenskaper.
Kundene kan velge spreke farger på skroget og putene ombord.
Windy har satset mye på å bygge luksus Tender til superyachter. Luksus de tar med seg inn i de andre modellene sine. Detaljer og finish er viktig for verftets designere og båtbyggere, og SR28 CC er garantert intet unntak.
Fintunet proposisjoner og sjøegenskaper vil nok gjøre denne til en av Windys klassikere i fremtiden. Dette er båten for moderne og sporty båtfolk, en romslig båt til dagsturer, med mulighet til helgeovernattinger.
Fremdriften er det en utenbordsmotor på 300 hk som sørger for. Standard motor er: Mercury-Verado 300 Cold Fusion eller Yamaha F300 SBW – V6 / 300hp. Da vil båten gå opp mot 40 knop. Vestlandsforhandler Nautic Norway, har 2 båter i bestilling for 2022, som vi ser frem til å ta nærmere i øyensyn..
SR28 CC har dobbel soveplass under dekk, pantry og eget toalettrom. Over dekk i baug er det en sittegruppe med bord, som i en bowrider. Akter er det også en sittebenk og bord samt to stoler i fartsretning bak den midtstilte kjørekonsollen.
SR28 CC ble kanskje litt «glemt» da hennes storesøster SR44 SX ble lansert omtrent samtidig, men vil nok få en større markedsplass i Norske farvann etter hvert som hun blir oppdaget.
Teknisk
Totallengde: 8,43 m
Bredde: 2,49 m
Dybde: 1 m
Tørrvekt: ca. 2 700 kg
Drivstofftank: 300 l
Vanntank: 70 l
Naval Architect: WINDY Design Department
Design exterior/interior: WINDY Design Department
Kategori: C
Sitteplasser: 8